CLANEK

 

Jägermeister #SaveTheNight podpořila 56 DJs

Možná jste zaregistrovali jeden z nových projektů ledově namraženýho Jägermeistera s názvem #SaveTheNight. Celosvětová iniciativa pomáhala těm, kteří tvoří noční život, starají se o to, aby v hudebních klubech byla atmosféra a vybírají správnou selekci hudby. Ano, jedná se o DJs, na které se možná v rámci různých sbírek a opatření zapomnělo. I v České republice se proto rozjela webová stránka www.savethenight.cz, na kterou mohli DJs nejrůznějších žánrů nahrávat svoje sety.

 

Českým ambasadorem projektu se stal producent a DJ NobodyListen, který okolo sebe vytvořil team dalších DJů a odborníků, kteří vybrali nejzajímavějších 56 DJs. Mezi ty se rozdělí nemalá finanční pomoc, o celkové hodnotě 60.000 eur. Celkem se do soutěže přihlásilo více než 350 DJs z Česka i Slovenska se svými nahrávkami.

Jagermeister

Mezi DJ sety, které porotu nejvíc oslovily, patří ten od DJe Mehdiho. Ten má za mixážním pultem rozjetou zajímavou kariéru. Brněnský "turntablista" začal hrát již v 90. letech. Zúčastnil se několika DJských soutěží, kde posbíral několik ocenění. Má za sebou také působení v Londýně. Nyní jeho hudbu mohou fanoušci poslouchat na jeho vlastním podcastu s názvem Question Radio. Žánrově se pohybuje mezi ghetto funkem, hip hopem či breakbeatem. Jeho set pro #SaveTheNight si můžete poslechnout zde

Kompletní seznam 56 vybraných DJ setů najdete na www.savethenight.cz, kde můžete poslouchat. Jedním z porotců byl také DJ Friky, který v tuzemsku patří mezi nejuznávanější v takzvaném technickém DJingu. Toto odvětví se vyznačuje především scratchováním a DJové při něm použivají gramofony prakticky jako hudební nástroje. I proto bylo pro Frikyho v hodnocení důležité, jak účastníci #Savethenight využili potenciál mixážního pultu a dalších zařízení. "Překvapilo mě hlavně, kolik lidí se přihlásilo. Byl to docela boj se vším probrat a zodpovědně ohodnotit. Je super, že mezi sety najdete ostřílený pardály, ale také, dá se říct, úplný nováčky na scéně. Některá jména, která jsem neznal, mě mile překvapila," sdělil Friky po konci hlasování a vyhlášení soutěže.

 
 
 
 

ČLÁNKY AUTORA

 
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016